Jak bezpiecznie latać w cabrio – wzrokiem?!

Picture of Redakcja Cabrio Magazyn
Redakcja Cabrio Magazyn
16 września, 2020r.

Podobne z tej kategorii

Zrzut-ekranu-2023-11-13-o-15.09
AUDI TT FINAL EDITION czyli koniec ikony designu
Spending,Great,Time,In,Convertible
MANAGER DS. SZCZĘŚCIA I POZYTYWNYCH WIBRACJI Z PARTNERAMI
Reindeer,At,Norway
CABRIO VIKINGER! Skandynawia to nie tylko Fiordy
CP-cover-2024-1-2
9. Międzynarodowy Festival CABRIO POLAND tym razem w LAKE HILL Resort & SPA

Okulary to jeden z koniecznych przedmiotów, które powinien z sobą mieć każdy miłośnik wiatru we włosach przed każdą podróżą. Każdą? Okazuje się, że tak.

Powszechnie uważa się, że okulary przeciwsłoneczne są niezbędne przede wszystkim podczas lata, kierowcy jednak są o wiele bardziej narażeni na oślepiające promienie słoneczne zimą i wczesną wiosną. Ponieważ w tych okresach droga przeważnie bywa mokra i odbija światło, rozpraszając je w wielu kierunkach. To w konsekwencji powoduje chwilowe oślepienie kierowcy, co może stać się przyczyną (nie daj Boże) wypadku lub stłuczki. Zatem nawet w pochmurny styczniowy poniedziałek warto zabrać z sobą parę “oksów”.

Odpowiedzialny kierowca cabrio znany jest z tego, że regularnie, albo choć raz na jakiś czas, bada swój wzrok. Czas nieubłaganie płynie, a wyrazistość i ostrość wzroku odpływa wraz z nim. Często zdarza się, że nawet nie zdajemy sobie nawet sprawy z pogorszenia widzenia, lub też nabytych chorób. Ślepota zmierzchowa jest jedną z bardziej niebezpiecznych dolegliwości, która może dotknąć kierowcę. Powoduje zaburzenia widzenia po zmroku, co stanowi wyjątkowe niebezpieczeństwo dla prowadzącego samochód, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy więc, aby od czasu do czasu pójść na tę, może niezbyt przyjemną i interesującą, ale jednak potrzebną, wizytę badania wzroku.

Jak zatem wspomóc swój wzrok podczas codziennych podróży? Znaczenie pierwsze dla bezpiecznej jazdy ma czystość szyb i reflektorów. Zaniedbanie powyższego prowadzi do znacznego utrudnienia podczas jazdy. Niestety, dla wszystkich nie pałających wielką radością na wizję czyszczenia i dbania o czystość swojego auta, w trosce o bezpieczeństwo, zarówno swoje jak i innych, powinno się “przelecieć” szyby i światła, nawet nie przed każdym wyjazdem, ale wtedy, kiedy to jest konieczne. 

Drodzy miłośnicy cabrio, bez zbędnych ceregieli, dbajcie o swój wzrok i nie utrudniajcie sobie życia, jeżdżąc brudną furą. Bo to po pierwsze niebezpieczne, a po drugie każde cabrio zasługuje na to, żeby było czyste. 

Szerokości!

Najbliższe wydarzenia