BMW Skytop Concept. Luksusowa Targa w limitowanej serii

Picture of aRas
aRas
21 czerwca, 2024r.

Podobne z tej kategorii

bentleybaturconvertiblemullinercoachbuildengineeringcar0-5
Pierwsze spojrzenie na Bentley Batur Convertible 2025. Oszałamiające pożegnanie z wyjątkowym silnikiem
Zrzut-ekranu-2023-11-13-o-15.09
AUDI TT FINAL EDITION czyli koniec ikony designu
Spending,Great,Time,In,Convertible
MANAGER DS. SZCZĘŚCIA I POZYTYWNYCH WIBRACJI Z PARTNERAMI
Reindeer,At,Norway
CABRIO VIKINGER! Skandynawia to nie tylko Fiordy

Odkryj BMW Skytop Concept – luksusową targę inspirowaną ikonami motoryzacji, z możliwością limitowanej produkcji. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym projekcie.

BMW zaprezentowało koncepcyjny model luksusowej Targi – Skytop Concept, który nawiązuje do historycznych modeli marki, takich jak BMW Z8 i BMW 503. Bazując na technice serii 8, Skytop ma szansę na limitowaną produkcję.

Design i Wygląd

Nawiązania do Przeszłości

Skytop Concept łączy w sobie elementy klasycznych modeli BMW z nowoczesnymi akcentami. Karoseria o długości pięciu metrów i szerokości 2,20 m prezentuje zdejmowany dach typu targa. Chromowany lakier, nazwany przez BMW „przytłumionym srebrem”, nadaje samochodowi elegancki wygląd.

Wnętrze

Wnętrze Skytop Concept wykończone jest ciemnoczerwono-brązową skórą, perforowaną na sportowych siedzeniach i panelach drzwi. Konsola środkowa zawiera kryształową dźwignię zmiany biegów, przycisk startu silnika oraz inne przyciski. Centralny ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego pochodzi z serii 8. W zagłówkach wbudowano przezroczyste tabliczki z napisem BMW.

Silnik i Osiągi

Moc i Technologia

Pod maską Skytop Concept znajduje się najmocniejszy silnik V8 w ofercie BMW. Najprawdopodobniej jest to 4.4-litrowy biturbo V8 z modelu M8, generujący 625 KM i 750 Nm momentu obrotowego, co zapewnia niesamowite osiągi.

Limitowana Produkcja

Perspektywy na Przyszłość

BMW planuje wprowadzenie Skytop Concept na rynek w limitowanej serii liczącej od 20 do 25 egzemplarzy do 2026 roku. Adrian van Hooydonk, szef stylistyczny BMW, zasugerował, że limitowana produkcja jest możliwa, co czyni ten model niezwykle ekskluzywnym.

Podsumowanie

BMW Skytop Concept to wyjątkowa kombinacja klasycznego designu i nowoczesnej technologii. Jeśli plany produkcyjne się zrealizują, Skytop stanie się jednym z najbardziej pożądanych modeli BMW, oferując luksus i niesamowite osiągi w limitowanej serii.

Najbliższe wydarzenia