Pierwsze spojrzenie na Bentley Batur Convertible 2025. Oszałamiające pożegnanie z wyjątkowym silnikiem

Picture of Redakcja Cabrio Magazyn
Redakcja Cabrio Magazyn
21 czerwca, 2024r.

Podobne z tej kategorii

c493799bc0724a0bd6f360802f087551-1
BMW Skytop Concept. Luksusowa Targa w limitowanej serii
Zrzut-ekranu-2023-11-13-o-15.09
AUDI TT FINAL EDITION czyli koniec ikony designu
Spending,Great,Time,In,Convertible
MANAGER DS. SZCZĘŚCIA I POZYTYWNYCH WIBRACJI Z PARTNERAMI
Reindeer,At,Norway
CABRIO VIKINGER! Skandynawia to nie tylko Fiordy

Odkryj Bentley Batur Convertible 2025 – luksusowy kabriolet z legendarnym silnikiem W-12, stworzony przez Mullinera. Unikalny i limitowany model w wersji droptop.

Bentley Batur Convertible 2025 to jeden z ostatnich modeli z unikalnym silnikiem W-12 grupy VW. Ten oszałamiający kabriolet jest dziełem zespołu Mullinera i będzie produkowany w liczbie poniżej 20 sztuk, nawiązując do tradycji coachbuildingu.

Silnik W-12: Pożegnanie z Legendą

Koniec Epoki

Batur Convertible, podobnie jak jego poprzednicy – Batur Coupe i Bacalar, jest w pełni niestandardowym projektem. Oparty na projekcie Batur Coupe, ten model oznacza koniec produkcji ikonicznego silnika W-12, który definiował współczesne pojazdy Bentley. Ręcznie montowany, 6.0-litrowy silnik W-12 generuje 740 KM, zapewniając niesamowite osiągi.

Design i Styl to w tym przypadku inspiracja przyszłością

Wnętrze Batara Convertible inspirowane jest modelem Bacalar, oferując kokpit typu wraparound dla tych, którzy cenią sobie otwartą przestrzeń. Nowoczesne elementy, takie jak “airbridge” za zagłówkami i zwężające się owiewki, łączą klasyczny design barchetta z nowoczesnymi akcentami.

Personalizacja i Unikalność

Każdy egzemplarz Batur Convertible będzie wyjątkowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Bentley oferuje pełną paletę kolorów, a także możliwość ręcznego malowania grafik na karoserii. Wnętrze można wzbogacić o 3D drukowane elementy z różowego złota, w tym selektor trybów jazdy, kontrolki wentylacji i marker na kierownicy.

Przykład Inżynieryjny: Car Zero

Design i Wykończenie

Pierwszy egzemplarz Batur Convertible, znany jako Car Zero, jest wykończony w dwutonowym kolorze Vermillion Gloss i Vermillion Satin. Detale takie jak 22-calowe koła wykończone w Gloss i Satin Black Titanium z akcentami Vermillion Gloss, oraz elementy z włókna węglowego, podkreślają jego luksusowy charakter.

Ekskluzywność i Cena

Unikalność i Limitowana Produkcja

Produkcja Batur Convertible jest ograniczona do 16 egzemplarzy na całym świecie, co czyni go niezwykle ekskluzywnym. Cena nie jest podawana publicznie, co podkreśla luksusowy status pojazdu – jeśli musisz pytać o cenę, prawdopodobnie nie możesz sobie na niego pozwolić.

Najbliższe wydarzenia