Dalmacja, kraina pięknych kontrastów

Picture of aRas
aRas
5 września, 2023r.

Podobne z tej kategorii

c493799bc0724a0bd6f360802f087551-1
BMW Skytop Concept. Luksusowa Targa w limitowanej serii
bentleybaturconvertiblemullinercoachbuildengineeringcar0-5
Pierwsze spojrzenie na Bentley Batur Convertible 2025. Oszałamiające pożegnanie z wyjątkowym silnikiem
Zrzut-ekranu-2023-11-13-o-15.09
AUDI TT FINAL EDITION czyli koniec ikony designu
Spending,Great,Time,In,Convertible
MANAGER DS. SZCZĘŚCIA I POZYTYWNYCH WIBRACJI Z PARTNERAMI

Oto przewodnik krótki przewodnik po Dalmacji, fascynującym regionie Chorwacji którzy przygotowaliśmy dla Was, jeszcze zanim zdradzimy trasę naszej majowej wyprawy po Dalmacji. Możemy już dziś zagwarantować, że miejsca które wybraliśmy na te okazję, zaskoczą nawet najbardziej wybrednych podróżników “bez dachu nad głową”. Dalmacja to wyjątkowy region, który zachwyca różnorodnością krajobrazów, bogatą historią i niezapomnianymi atrakcjami. Położona na południu Chorwacji, Dalmacja to miejsce, które łączy morską przestrzeń Adriatyku z górskimi masywami, tworząc magiczne połączenie. Oto, co warto wiedzieć i gdzie warto się udać, aby poznać Dalmację w pełni.

Dubrownik – Perła Adriatyku. Rozpocznij swoją podróż w Dubrowniku, który jest niezwykłym przykładem miasta o bogatej historii i zachowanym dziedzictwem kulturowym. Spacer po murach miejskich, z których rozciąga się przepiękny widok na Adriatyk, to niezapomniane przeżycie. Nie zapomnij odwiedzić starówki i katedry św. Blasiusza.

Split – Miasto Pałacu Dioklecjana. Następnie udaj się do Splitu, gdzie historia współgra z nowoczesnością. Pałac Dioklecjana, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to centrum miasta. Przeszukaj jego zakamarki, odwiedź katedrę św. Duje i ciesz się urokami uliczek.

Zadar – Miasto Nietypowych Atrakcji. Zadar to miejsce nietypowych atrakcji, takich jak Morskie Organy i Słoneczny Panel, które są doskonałym przykładem innowacji w sztuce i technologii. Zwiedź również zabytkowe miejsca, takie jak katedra św. Anastazji i Forum Romanum.

Wyspa Hvar – Klejnot Adriatyku. Wyspa Hvar jest uważana za jeden z najpiękniejszych klejnotów w Adriatyku. Jej urok to połączenie pięknych plaż, malowniczego miasta Hvar i zapierającej dech w piersiach scenerii. Spróbuj lokalnych win i oliwek.

Park Narodowy Krka – Majestatyczne Wodospady. Krka to miejsce, w którym natura prezentuje swoje piękno poprzez imponujące wodospady. Warto tu udać się na spacery pośród malowniczych krajobrazów i kąpiel w rzekach.

Trogir – Zamek na Liście UNESCO. Trogir to kolejne miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przechadzaj się jego wąskimi uliczkami, odwiedź katedrę św. Wawrzyńca i zanurz się w atmosferze historycznego miasta.

Wyspy Kornaty – Raj dla Żeglarzy. Wyspy Kornaty to archipelag, który składa się z 89 wysp i wysepek, oferując raj dla żeglarzy i miłośników dzikiej przyrody. Ich unikalny krajobraz jest zapierający dech w piersiach.

Park Narodowy Paklenica – Dla Miłośników Gór. Paklenica to raj dla miłośników górskich wędrówek i wspinaczki. To miejsce oferuje spektakularne wąwozy i potężne klify, które przyciągają amatorów przygód.

Plaże Makarskiej Riwierze – Piękno Nadmorskich Morskich. Makarska Riwiera to miejsce, gdzie Dalmacja słynie z pięknych plaż, ale również urokliwych miasteczek.

Przyszłoroczna wyprawa do Dalmacji to efekt naszych kilkuletnich poszukiwań miejsc wyjątkowych, wartych poznania, to wycieczki do winnic, wizyty w wiejskich gospodach, restauracjach w których szefowie kuchni nie schodzą pierwszych stron gazet i poznawanie ciekawych ludzi, których w Chorwacji nie brakuje. Celowo nie zdradzamy trasy naszej wyprawy… więcej info dowiecie się już niebawem, na naszej w zakładce wydarzenia! PS. A o winnicach w Dalmacji napiszemy niebawem! Stay tuned!

 

Najbliższe wydarzenia