Masz chore serce, zostań w domu!

Picture of Redakcja Cabrio Magazyn
Redakcja Cabrio Magazyn
18 stycznia, 2018r.

Podobne z tej kategorii

Zrzut-ekranu-2023-11-13-o-15.09
AUDI TT FINAL EDITION czyli koniec ikony designu
Spending,Great,Time,In,Convertible
MANAGER DS. SZCZĘŚCIA I POZYTYWNYCH WIBRACJI Z PARTNERAMI
Reindeer,At,Norway
CABRIO VIKINGER! Skandynawia to nie tylko Fiordy
CP-cover-2024-1-2
9. Międzynarodowy Festival CABRIO POLAND tym razem w LAKE HILL Resort & SPA

Berlin, miasto które jest jak heroina, jak raz tam zamieszkasz, nigdy nie przestaniesz o nim myśleć. Tak było ze mną i wieloma których poznałem na swoje drodze przez naście lat mieszkania w Berlinie. Miasto, w którym wystarczy wysiąść z pociągu a już ciśnie się na usta „Ich bin ein Berliner”. Miasto, które nie zasypia, w którym nie dziwi widok Ferrari zaparkowanego obok Fiata UNO w tym samym garażu, w którym piękne żydowskie kamienice na Wilmersdorfie przeplatają się z tandetą chińskich sklepów, miasto w którym jest to, co powoduje, że serce szybciej bije a Ty jak masz arytmię, to już nie czytaj.

Zapraszam Cię dziś do CLASSIC REMISE (Dawniej Meilenwerk). Starej zajezdni tramwajowej, która z prywatnej inicjatywy została odrestaurowana po prawie 40 latach niszczenia i dziś jest rajem dla najwierniejszych fanów motoryzacji, jest miejscem gdzie dziecięce marzenia o zobaczeniu najbardziej zjawiskowych model Porsche, Ferrari, Lamborghini, czy RR spełniają się…

Jeśli chcesz tam dotrzeć własnym środkiem transportu, warto kierować się na dzielnicę ALT MOABIT/WEDDING, dojeżdżając do Weibestr 36-37 nieopodal Classic Remise zobaczysz mnóstwo zaparkowanych Citroenów, Renault i Fiatów w klasycznym wydaniu, patrząc na nie pomyślisz, skąd w jednym miejscu „tyle dobra” ale to dobro dopiero Cię zaskoczy, za chwilę! Jeśli zaś zamierzasz dojechać U-ban/S-ban, to od najbliższej stacji masz ok 500m spacerem (pamiętaj, jeździsz cabrio i ta wskazówka o berlińskim metrze nie jest dla Ciebie hahaha!

CLASSIC REMISE otwarto w 2003 i od tego czasu, miliony uderzeń serca towarzyszą każdej wycieczce po jej wnętrzach. Odwiedzając CR zobaczycie wspaniałe warsztaty samochodowe w których mechanicy Włosi, Brytole, Niemcy ze swoistym dla siebie spokojem naprawiają królowe szos. Koniecznie musicie zobaczyć jak robią to Włosi bo w ich warsztacie w którym aż roi się od Maseratti, Ferrari, Alfy Romeo czy innych włoskich piękności. U Brytoli znów widać porządek i lekki mrok, ramy Jaguarów E-type czy Mark II majaczą na podnośnikach, ciężkie emblematy marek robią wrażenie na każdym.

Mijając warsztaty wchodzisz w strefę klimatyzowanych przeszklonych garaży w których ikony motoryzacji ociekają swoją chwałą, gdybym miał wymieniać marki, cały wpis dotyczłby tylko tego. Mam pomysł, wyobraź sobie co chciałbys zobaczyć i po prostu przyjedź tutaj.

Mocną stroną tego miejsca jest nie tylko ekspozycja samochodów czy motocykli (tych włoskich) ale fakt, że na każdym kroku czuć tutaj zaangażowanie i pasję tych którzy to tworzyli. Mamy na miejscu sklep z modelami samochodów, wypożyczalnię aut, przepiękna salę aukcyjną w której odbywają się również eventy organizowane przez CLASSIC REMISE, restaurację, miejsce gdzie możesz zlecić renowację wnętrza Twojego auta, sklepy z częściami do tych cudnych pojazdów, nawet chodniki którymi spacerujesz nie pozwalają zapomnieć o pasji twórców tego miejsca, znajdziesz na nich wizualizację torów wyścigowych!

Każdy centymetr tego miejsca jest wyjątkowy i wart uwagi. Jeśli tylko wyjazd do Berlina nie kojarzy się z zakupami na KuDamm’ie, który tak na marginesie już przestaje być interesujący, jeśli poza budką z kebabem chcesz przeżyć coś więcej niż emocje związane z konsumpcją ostrego sosu do mięsa, zapraszam do zaczarowanej krainy pięknej klasycznej motoryzacji w której…AŻ OCZY PĘKAJĄ OD CUDNYCH CABRIOLETÓW!

Finiszując:

 • wejście do CLASSIC REMISE jest za darmo!
 • godziny otwarcia od poniedziałku do soboty od 8.00-20.00, niedziele 10.00-20.00;
 • jak będziesz z większą grupą warto to zgłosić, więcej info znajdziesz na stronie w zakładce informacje;
 • restauracja czynna od 10.00 – 22.00;
 • zaparkuj w pobliżu, szukaj miejsca w uliczkach przylegających do Weibestr;
 • parkując zwróć uwagę czy nie stoisz na tzw. bramie (nie blokujesz wyjazdu) w Berlinie to częsta kucha;
 • dzielnica na której będziesz oferuje mnóstwo barów i imbisów, zatem jak nie chcesz jeść w restauracji, nieopodal znajdziesz wiele alternatyw;
 • jeśli kochasz klasyczną motoryzację potrzebujesz najmniej 2h czasu, jeśli nie, po 40 minutach zaczynasz się nudzić;
 • realizacja jakichkolwiek materiałów video na terenie CLASSIC REMISE wymaga zgłoszenia do biura budynku
 • kochający motoryzację z chorym sercem lub nadciśnieniem, zabierzcie ze sobą pielęgniarkę
 • CLASSIC REMISE, ul. Weibestr 3-37, 10553 BERLIN

foto: WTC – Watch This Car

Najbliższe wydarzenia