CABRIO VIKINGER 2024

CABRIO VIKNGER – to kontynuacja najbardziej widowiskowej wyprawy CABRIO POLAND po Skandynawii
TERMIN: 08/06/2024
– 14/06/2024
Czołem Wataho! 
 
CABRIO VIKNGER – to kontynuacja najbadziej widowiskowej wyprawy CP. Skandynawia od lat zachwyca jakością życia, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, intrygującymi propozycjami kulturalnymi i ciekawym podejściem do życia, natomiast opowieści o Wikingach i ich obyczajach niosą w sobie jakąś magię której nie sposób było się oprzeć.
 
Przecież nikt z Was nawet nie przypuszczał, że łososie norweskie nie są popularne w Norwegii, albo, że w piątek jada się burito:) Ale nie tylko jedzeniem człowiek żyje, zwłaszcza człowiek w cabrio!Te wszystkie kamienie runiczne rozrzucone po całej Szwecji z wyrytymi na nich klątwami, seriale i filmy, które pokazują ich podboje – tak, to budziło w nas respekt, ale i ciekawość.
 
Wikipedia podaje, że Wikingowie to skandynawscy wojownicy, którzy od VIII wieku podejmowali się dalekich wypraw w celach kupieckich, osadniczych lub rabunkowych… Co ciekawe, ślad ich wierzeń do dziś można spotkać we wszystkich cywilizacjach, dla których Thursday (po szwedzku Thorsdag) oznacza czwartek. Tak naprawdę to dni tygodnia zawdzięczają swoje nazwy bogom, którzy dzielnych Wikingów wciąż ratowali z opałów. 
 
Pikanterii tej wyprawy niech doda informacja, że sami Skandynawowie których poznaliśmy podczas przygotowań, nakazywali nam mocno się zastanowić nad nazwą… bo ponoć Wikingowie, niekoniecznie muszą się dobrze kojarzyć. Cokolwiek by nie było, nas w Skandynawii urzekło wszystko, nawet ten chłop rozebrany do rosołu co walił siekierą w drzewo, dlatego też, zamierzamy po raz kolejny odwiedzić te trzy kraje, zaczerpnąć powietrza bez dachu nad głową podziwiając piękno natury, Fiordy, skalne wodospady, trasy pełne cudnych, jak osadzonych w bajkach kolorowych domków i racząc się miejscową kuchnią, która z pewnością zaskoczy miłośników cabrio.
 
Zapraszamy na jedną z najbardziej emocjonujących wypraw w historii CABRIO POLAND, zapraszamy na CABRIO VIKINGER! Tylko dodamy, że w programie zawarte są min. dwie miejscówki w których spędzamy całe dnie, tutaj Dania i Szwecja a następnie podróż po Norwegii i oczywiście niespodzianka na powrocie – prom do Danii!

Tyle czasu pozostało do tego wydarzenia!

Dni
Godziny
Minuty

Szczegóły wydarzenia

W cenie biletu uczestnicy  Międzynarodowego CABRIO VIKINGER 2024 otrzymują:

Formularz zgłoszeniowy